pátek 4. října 2013

Přes Hříběcí boudy na Lahrovy boudy – Adolfovu vyhlídku

Den výletu: St 25. 9. 13
Stoupáme přes Hříběcí boudy na Lahrovy boudy a máme pěknou vyhlídku předtím než zase zmokneme.
Byli jsme tady na Mapy.cz

-----------
Počasí je trochu lepší, rozhodujeme se tedy, že vyrazíme vzhůru.  Liberecká bouda leží ve výšce  710 m n.m. Max cíl jsou Rennerovky, ale nemusíme dojít až tam.
Stoupáme přes vrch Kužel  a kontrolujeme muchomůrku - tu malou z prvního dne - vyrostla..Jdeme na  Hříběcí boudy po modré značce

a pak pokračujeme po červené stále  vzhůru,
v pozadí je vidět Strážné

Tady to zastavení moc nechápu. Postavili tu kříž švédskému králi, který tu prý v r. 1646 odpočíval. Ale vždyť  v tu dobu to byli naši nepřátelé...třicetiletá válka, v r. 1648 se Švédové pokoušeli dobýt Prahu a část vyplenili a odvezli spoustu cenností...No, stoupáme dál, ochlazuje se a přicházejí zas mraky.  Konečně vycházíme na mýtinu – Lahrovy boudy. Rozhled za ten výstup stojí – vidíme Černou Horu, vysílač můžeme ale jen tušit, protože mraky jsou nízko, právě jako Černá hora (1299m n.m.), válejí se po ní.


My jsme trochu níž. Jsou vidět i Tetřeví boudy.


Stoupáme ještě loukou až  k jejímu okraji  - na Adolfovu vyhlídku.


Pořád jsme níž než Černá hora  jen na 1110 m n.m.


A už se nám výš nechce. I když Přední Rennerovky jsou už jen kousek a pak by šlo jít na Zadní Rennerovky, na Dvorskou boudu, Bufet, Výrovku, Luční boudu a až na Sněžku....Jo, dřív bychom to šli...
Kocháme se rozhledem  - na Vrchlabí, Jilemnici .
tady je Vrchlabí
Vidíme i Luisino údolí.A také herlíkovické sjezdovky  - Žalý. Za tím kouřem.Cestou jsme viděli spoustu povadlých hořců, ale tady jeden kvítek ještě žijeA na rozloučenou trochu vykoukl vysílač na Černé hoře.


Scházíme  zpět stejnou cestou a samozřejmě zase zmokneme. Ale stejně bylo na horách krásně :)
Ušli jsme asi 8,5 km
Byli jsme tady na Mapy.cz

Den výletu: St 25. 9. 13

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)