čtvrtek 28. května 2015

Tančící dům a Port X

Den procházky: Ne 17.5.2015
Kdyby mi dcera neposlala sms hlášení, že jsou na Portu X, byla by mi tahle pěkná akce - Open House - unikla.
Pak že je s dětmi jen trápení :) Nene, daleko víc radosti.
Nejdřív jsme šli k Tančícímu domu. Víc o něm tady. Uvítala nás fronta, rozbil se jim totiž jeden výtah a dostávali lidi dolů. Po schodech jsme jít nemohli, majitel nedovolil. Tak jsme čekali půl hodiny. Pohled vzhůru byl docela zajímavý.


Nejdřív nás vyvezli do 5. patra - tam, co je balkónek.

Mohli jsme si prohlédnout celé 5. patro - kanceláře standardní, ale ten výhled...Potom jsme vyjeli do sedmého patra  a vylezli na střechu.


můj rodný Smíchov :)
Podívali se do kavárny, ceny nejsou zas tak zlé.
A pak jsme se vydali do Holešovic do přístavu, kde kotvil Port XCelkem se mi líbil, ale jeho prezentace moc ne. Cena uvedené sestavy je 9 mil. Kč, ale ta kuchyňka... nanicovatá a i jiné příslušenství a bylo to tam nějak neuspořádané. Na fotkách jsem se snažila tomu vyhnout, tak jsou dost ořezané.

Už jsem si dala do kalendáře upozornění na příští rok. Některé objekty je třeba si rezervovat - např. elektrárnu na Štvanici. Jiné jsou ale přístupné i během jiných akcí např. plynojem nebo Invalidovna během Dnů evropského dědictví.

4 komentáře:

 1. pěkná akce, věděla jsem o nich, ale bohužel jsem byla a v práci. takže jen tiše závidím. hlavně tu střechu Tančícího domu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že se dá vyjet do kavárny, dát si to kafíčko a pak jít i na střechu. (měla jsem původně zafixováno, že je tam drahé vstupné, ale asi není)

   Vymazat
 2. Hezké fotky, bohužel jsem při téhle akci zrovna nebyla v Praze, na střechu bych taky chtěla.

  OdpovědětVymazat
 3. Tuto akci vůbec neznám, vypadalo to perfektně.
  V Tančícím domě jsem ještě nebyla, zato každý den u něj přestupuji z tramvaje na tramvaj :-) A ráda se kochám pohledem na lodě Klotylda a Matylda :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)