úterý 19. května 2015

Bonsaje, azalky a pivoňková louka.

Den procházky:Út 12.5.2015
V botanické zahradě v Troji je pokaždé tolik co obdivovat.
Do neděle 24.5.2015 v Japonské zahradě probíhá výstava bonsají. My jsme přišli předčasně, zrovna v době, kdy bonsaje v zahradě instalovali. Tak aspoň něco z nich jsme viděli. A jsou také v prostoru vedle japonské zahrady.
Byli jsme tady: http://www.botanicka.cz/
V ornamentální zahradě ještě moc květů nebylo, ale zaznamenala jsem si alespoň "rdesno hadí kořen". Vždycky totiž zapomenu, jak se jmenuje.
A koniklec také nemohu vynechat. Zajímavě vypadá odkvetlý.
Tady je několik bonsají - vlastně hodně -  nedokázala jsem je probrat...
V japonské zahradě kvetly také azalky.
Tady je o  nich víc:
Rododendron=azalka=pěnišník
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C4%9Bni%C5%A1n%C3%ADk

A kvetou tu také pivoňky, ale ty uvidíme hlavně později na pivoňkové louce.Na pivoňkovou louku musíme do kopce - přes Stráň - do severní části zahrady.
Tahle lehátka raději nezkoušíme, asi bychom nevstali..


Zdolali jsme StráňNa Pivoňkové louce si hověla spousta lidí (těm se ale snažím na fotkách vyhnout),  je to moc příjemné místo.  Většina pivoněk byla  právě v květu.
Kousek u pivoňkové louky je velký kruhový záhon, plný kosatců. Ty zrovna začínají kvést - te´d už  bude možná celý kruh rozkvetlý.
Cestou zpátky jsme si všimli borovic - to bude asi květ.

A pak jsme se vrhli na pampelišky - já se spokojila s touhle statickou fotkou, ale


ale pan manžel chtěl zachytit odletující semínka.  On fotí moc krásně, ale bohužel jen tak pro sebe, nikam fotky neumísťuje...
Teď jsem dostala úkol fučet do pampelišek z plných plic. Někdy to šlo ztuha, semínka se nechtěla odtrhnout a já byla najednou málem na zemi. To se mi tedy ještě nestalo.. už trochu chápu, jak asi funguje to holotropní dýchání..
Tak jsme chvilku poseděli na lavičce a pak už domů.

6 komentářů:

 1. nádherné fotky, můžu se zeptat jakým foťákem fotíš?
  bonsaje jsou pěkné, já bych ale na takovou piplačku neměla nerva, jeden čas je pěstovala sousedka a stejně po nějakém čase skončily v kontejneru.
  Pivoňky mám ráda pro jejich vůni, pamatuji se z dětství na slavnost Božího těla, kdy jsme okvětní lístky pivoněk rozhazovaly z háčkovaných košíčků. A taky je to vzpomínka na babičku, protože ta je milovala a měla na zahrádce všechny možné barvy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky:) mám Nikon Coolpix P7100. je to solidní kompakt. Já potřebuji něco lehkého, co fotí hned a nemusím přemýšlet, jaký objektiv vylovit. Na výlety je opravdu prima.

   Vymazat
 2. Vidím, že máme stejné cíle. Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc:)
   my máme doma jen jednu orchidej, skoro všechny rostliny jsme dali na chodbu kvůli naší kočičí dvojce.. tak chodíme rádi mezi kytky aspoń takhle..

   Vymazat
 3. To jsou krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 4. Z těch nádherných květů až přechází zrak...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)