úterý 29. dubna 2014

Z parku Podviní k ústí Rokytky a Libeňskému mostu

Den procházky: Po 28.4.2014
Dnešní procházka se uskutečnila kvůli tomu, že jsem zase začala chodit do místní knihovny.
Byli jsme tady na Mapy.cz
Ušli jsme asi 4km.
Začala jsem zase chodit do knihovny, což způsobilo, že teď s sebou nosím kromě kindla občas také opravdickou knihu. Kniha zabere místo. A proto nastala potřeba zakoupit novou kabelku. Naplánovala jsem si praktickou černou kabelku s dlouhým uchem, dost velkou na knihu, foťák a obvyklé propriety. Musí být na zip a nejlépe ještě přes zip přehnutou chlopeň nebo jak to nazvat... Jenže jsme v sobotu šli přes farmářský trh a koupila jsem tohle:

Líbily se mi přece ty barvy.. :)
Není to vůbec kabelka a zavírání to má jen na jednu patentku uprostřed. Ale vejdou se tam třeba i rohlíky... A voda. Jen je třeba ošetřit zabezpečení. Tak jedeme na Vysočanskou do Galerie Fénix, kde je sympatická galanterie. Koupíme barevně ladící suchý zip a niť.
A co dál? Aplikace Aladin ukazuje, že odpoledne přijde pořádný déš´t, ale zatím je krásně, tak jdeme do blízkého parku Podviní (opravdu s jedním n). Objevujeme spoustu pěkných zákoutí:


to je dost velké oplocené hřiště pro páníčky a paničky  s pejsky :)

Pak pokračujeme podél Rokytky až k jejímu ústí do Vltavy.

tady vedla jednokolejka do Vysočan..

pod tratí z Holešovic do Libně a silnicí na Balabenku

Löwitův mlýn u cesty od Libeňského zámečku k ústí Rokytky

vrata do Vltavy

poslední metry Rokytky-voda teď proudí spíš zpátky

další vrata do Vltavy resp. jejích slepých ramen
A dál pokračujeme přes Libeňský ostrov...Proč se mu tak říká?  není to přece ostrov...
Sluníčko pálí jako v červenci. Míjíme zahrádkářskou osadu.

A potom stavení a louku s kovovými sochami - strom z kotev se mi líbí


Sídlí tu designové studio Olgoj Chorchoj a sochy jsou od Zdeňka Němečka. Více tady:
http://www.protisedi.cz/article/na-ostrov-za-sochami-poustnim-cervem
http://czumalo.wordpress.com/2013/03/03/sochar-zdenek-nemecek/

příroda vítězí :)
Míříme k Libeňskému mostu
tady se píše o naší kočičce Ritě :)


po schodech na Libeňský most, tunelem na Rohanský ostrov

Vylezeme na Libeňský most a zrovna jede tramvaj, tak se svezeme na Palmovku. Nebe zčernalo a blíží se pořádný liják, my se stačíme ukrýt v docela příjemné hospůdce.

2 komentáře:

 1. Velké tašky (jiné vlastně nemám :-)) jsem vyřešila tak, že do nich používám organizér, který má plno přihrádek i na zip a pak ho jenom přesunuji z tašky do tašky.
  U Podviní bydlí moje matka, tak mám k němu dost rozporuplný vztah... Nicméně Tobě se fotky povedly nádherné. Nejhezčí je kotvový strom :-)
  V psím parku jsem byla jednou, jenže tam na Adélku vylítli psi, honili jí a ona se bála. Absolutně neposlechli páníčky. Tak měla Aduš po vylítání se...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, organizér je dobrá věc:) Tady mám sice taštičku na zip, ale vejdou se tam jen doklady. Obvykle nosím menší fotobrašničku, která má různé kapsičky zabudované. Kdysi se mi stalo, že jsem objevila cizí ruku ve své tašce, sice zavčasu, ale stejně to byl hnusný pocit. Tak dbám na zavírání a sucháč už je přišitý:)
   To hřiště pro pejsky mi připadalo jako dobrý nápad, že se tam mohou vylítat. Taky tam byli asi jen tři návštěvníci. Ale máš pravdu, že to nemusí dělat dobrotu. Adélce se nedivím, já se také velkých "lidožravých" pejsků bojím..

   Vymazat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)