pondělí 29. července 2013

Ladronka


Den procházky: středa 10.7. 

Autobusem 180 na Vypich a do Ladronky, kterou procházíme směrem ke Strahovu s krátkou zastávkou v usedlosti Ladronka na občerstvení. Ladronka je moc pěkný park a ráj inlajnistů, cyklistů, běžců i pěšáků.
Byli jsme tady Na Mapy.cz
Dneska jedeme zapálit svíčky na hřbitov do Motola. A potom, protože jsme ještě nikdy nebyli v Ladronce, pokračujeme autobusem 180 na Vypich.
A už jsme tam. Jsou tu asfaltové cesty pro cyklisty a bruslaře a vedle pískové cesty pro pěšáky a běžce. Fungují tu všichni, ale alespoň při naší procházce zdaleka převažují bruslaři.

Cesty jsou rozvětvené, ale hlavní okruh měří jako desetina maratonu, jak se dozvídáme z informační tabule.
Park se mi líbí, je malebný,  uprostřed leží  usedlost Ladronka,
která v sobě skrývá půjčovnu bruslí a restauraci. Mají tu i kvasnicové pivo!Zahrádka je vně i uvnitř objektu. Na zdech jsou obrázky rekonstrukce Ladronky.
Před usedlostí vytvaroval asi střihoruký Edvard pěkného páva.
je tu moc hezky,
tak si park zaslouží několik obrázků - variací zelené :o)jsou tu instalovány také různé stroje na posilování. I s návody.Prošli jsme areál jen jedním směrem,a rozhodujeme se, zda pokračovat až na Strahov, jenže je dost horko, jsme nějak ucaprtaní  a zrovna nacházíme zastávku autobusu 191, autobus právě jede a veze nás až k Andělu.
Ušli jsme asi 2 km, no...

Byli jsme tady Na Mapy.cz

Den procházky: středa 10.7. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)