sobota 31. prosince 2016

Z Újezda nad Lesy ke Kyjskému rybníku

Den výletu: Čt 29.12.2016
Koloběžky chtějí stále jezdit, i když je mráz.
Tak se vydáváme trochu dál za humna. Od nás ke Kyjskému rybníku.
Tady je trasa vyznačena: na Mapy.cz

Sluníčko nás povzbudilo k výletu. Jedeme k nádraží v Klánovicích, za tratí do lesa - to už není asfaltka, ale cesta je zmrzlá, tak se jede dobře.

Před Novými Dvory odbočíme podívat  se na rybníky Na Placinách.

V Nových Dvorech musíme pozdravit ovečkyPak pokračujeme po modré značcedo Xaverovského háje. Tady se už jede hůř, sluníčkem cesta rozměkla, tak nezbývá než kolobky občas vést. Navíc jsme si vzpomněli na ty zprávy o divočácích v okolí Černého mostu - nic neříkáme, že bychom se báli, ani jeden druhému, ale cinkáme pilně kolobkovými zvonky.
Nakonec bezpečně vyjedeme z lesa, po mostě přejedeme nad štěrboholskou radiálou a kolem golfového hřiště se svezeme do Dolních Počernic. Po cyklostezce A25 pokračujeme do Hostavic. Tady jsme úplně poprvé a jen tudy prosvištíme. Příště se tu musíme zastavit a udělat průzkum.

Odsud vede cesta stále po silnici, toho se stále trochu bojím, nejsem si na koloběžce ještě úplně jistá. Občas docela kolísám a kličkuju. Tak jsem ráda, když zas cyklostezka silnici opustí. A už jsme u Kyjského rybníka.
Naproti je vidět silueta kostela sv. Bartoloměje - to je také náš průzkumnický rest - a vedle na břehu stojí podivná proutěná stavba.

.

Hledala jsem info - stavba je tu od léta 2013. Je to 12 m vysoká věž z náletových dřevin, navrhl ji architekt Rajniš. Postavili ji architekti ze tří vysokých škol za 14 dní. Jedná se o pokusnou stavbu, dvounožku. Cílová stavba má být  podobně postavená trojnožka - rozhledna na vrchu Čihadla nad Černým mostem, bude součástí rozsáhlého parku.
více zde.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116288835-z-metropole/214411058230026/titulky#t=0m14s
Rozhledna a park byly plánovány později, ještě ale nestojí.Jedeme kolem rybníka k bývalé restauraci Erika, ale teď je to Restaurace u rybníka. Poobědváme a pak vláčkem do Klánovic. Z Klánovic přes obec domů.
Cesta do Kyjí: 15,4 km + z Klánovic domů je celkem asi 19 km


8 komentářů:

 1. Těším se, až prozkoumáte okolí na druhé straně rybníku, protože mě zaujala proutěná stavba :o)
  V novém roce přeji plno krásných výletů a procházek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj a jsem zvědavá, kdy vyroste ta vlastní rozhledna..

   Vymazat
 2. Marie, musím tě upozornit, že pokud budeš i v tom novém roce pokračovat ve stejném tempu jako na sklonku toho minulého, tak si budeš muset svou ikonku nějak předělat na rychloželvičku. Za humny to bylo dál než trochu a v mrazivém dnu a ještě koloběžky!!! Blahopřeju!!! Už teď mám jistotu, že tě někde na svých toulkách nepřehlídnu. Rozpoznávací znamení je jasné: dva šikovní, čiperní, odvážní, dobře naladění a zdatní jedinci na koloběžkách - to jste VY!!!������.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rychloželvička se mi moc líbí :) Ale myslím, že vy jste daleko zdatnější :)

   Vymazat
 3. na tý vaší straně skoro nic neznám. A přitom je tam pěkná příroda. Tak snad letos se mi povede prozkoumat Prahu i tam.

  OdpovědětVymazat
 4. Taky to tam neznám, jsme s Jitkou na opačné straně :-) Ale vypadá to tam u vás moc hezky a nejsou tam kopce, jako tady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta naše rovina je fajn pro koloběžky a kolo. Ale zas kopce jsou malebnější. Proto taky občas podnikáme výpady na Vaše území :)

   Vymazat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)