neděle 23. října 2016

Dendrologická zahrada Průhonice

Den procházky: Pá 21.10.2016
Vychutnáváme si podzim!
Jsme tady úplně poprvé. V průhonickém zámeckém parku jsme byli nesčetněkrát - je krásný, ale teď vůbec nechápu, proč jsme nikdy nezašli také sem.
Byli jsme tady na Mapy.cz


Máme štěstí - skutečné počasí je vlídnější než předpověď.
Jen se tak procházíme...... Všechna moudra o zahradě si teprve přečtu tady na webu.

Zahradou protéká Černý potok, velký rybník se jmenuje taky Černý a menší  pod ním je Čerňáček.

Černý rybník


V parku je spousta takových pěkných posezení

Čerňáček


Chvíli se procházíme na stráni nad rybníky


I pohled na zem stojí za to

Nejsme houbaři, ale naše foťáky - u mě dneska jen telefon - žerou všechny vyparáděné kousky.
Najednou se udělá docela smutný pohled

Otočím hlavu a zas je tu veselý barevný podzimNa kopečku je něco jako Stonehenge?

Cestou na návrší s kameny potkávám ostrůvek různých travin. Moc se mi líbí a tak je tu na hodně fotkách, protože je nedokážu smazat.
Od kamenů "jako Stonehenge" jsou vůbec pěkné rozhledy.

Vidíme na mapě, že tady tou cestou do zatáčky zahrada ještě dlouho pokračuje. Ale dneska už dál nejdeme.Až během procházky zjišťujeme, že tu jsou vyznačeny trasy - více méně podle ročních období -
např. trasa Předjaří, Cesta plodů, Podzimní barvy...
TADY na plánku je to vysvětleno.


My od kamenů scházíme k potoku a směřujeme zpátky.


Jeden rododendron kvete!


V koberci břečťanu vykukuje  něco jako jahoda

Tady je oblast různých živých plotů a kvetou tu jiřinky
A právě někde  v těchto místech je i malá kavárna. Dobré espreso tam dělají. Ale je úplně schovaná - u cesty žádná šipka. Až u hlavního vchodu je cedule a museli jsme se zeptat a vrátit se asi půl kilometru :)U vchodu je i prodejna rostlin. To byl vlastně náš původní cíl - doplnit aspoń dva pěkné vřesy na balkon. I když petunie nám pořád krásně kvetou.  Prodejna nás trochu zklamala, ale zahrada - ta je nádherná.

10 komentářů:

 1. Nádherné fotky! Podzim je zkrátka jedna velká krása.
  Mám tušení, že v nějakém průhonickém parku jsem byla kdysi dávno se školním výletem v 8. třídě, ale to už je pěkně dlouho :o)
  S přáním pěkných barevných podzimních dnů, Petra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! Také přeju krásné podzimní výletování.

   Vymazat
 2. Byla jsem tady někdy vloni na začátku léta a slíbila si, že sem musím zajít až bude podzim. Loňský utekl bez návštěvy a ten letošní taky. Vloni jsem fotila novým mobilem a až doma jsem zjistila, že se ani jediná fotka neuložila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je tam fakt moc krásně. Ještě máš pár dní čas, zavřou až od listopadu. Přijde mi to brzo, všechny stromy je ještě nevybarvily.

   Vymazat
  2. já bych ráda, ale už od konce září marodím. Takže letos to taky nestihnu. Letos mi přijde, že ten podzim letos je nějaký moc rychlý a nevlídný. Vůbec si nemůžu vybavit babí léto, bylo vůbec nějaké? Přijde mi, že z těch velkých veder to přešlo rovnou do nevlídnosti. No a že tam je zavřeno vůbec nevím, myslela jsem, že je otevřeno celý rok. No zase jsem o chloupeček chytřejší :-)
   Jo a to jsem taky chtěla jít do té zahrady Pod Táborem, tam jsem taky ještě nebyla. Já to vlastně letos nějak flákám, pořád jsem taková nanicovatá a unavená.

   Vymazat
  3. Tak to přeju, ať jsi brzy jako rybička! Na webu dendrologické zahrady - tady - http://dendrologickazahrada.cz/pred-navstevou
   uvádějí, že od listopadu do března zavřeno.
   Jestli to není nedorozumění - zámecký park a asi i ta obora za ním jsou otevřené celý rok. Dendrologická zahrada je ale na druhé straně dálnice - jak je ten motorest nebo obchodní centrum..
   Přeju zdraví, ať můžeš zase výletit!

   Vymazat
 3. No to je paráda. Jezdím stokrát kolem a nikdy se nezastavím, no to je ostuda. To se musí brzy, ale velmi brzy napravit ! Marie, díky moc, že jsi vycházku popsala na svém blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme sem také našli cestu až teď - a byli jsme rádi!

   Vymazat
 4. Stihla jsem tam pobýt, než zahradu zavřou. Parádní odpoledne. S kamarádkou, velkou znalkyni kytiček a keřů, jsem měla vycházku i s odborným komentářem. Konečnou krásnou tečkou bylo pak tláchání u kávičky v dentrologické kavárníčce. Ještě že jsi upozornila, že tam taková je, kamarádka o ní nevěděla, ač už tam byla několokrát :). Díky

  OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu, komentář mě potěší :)